Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Dry Summer

Dry Summer

1963
×
★★★★
Edit this entry  
21
Where's Firuze?

Where's Firuze?

2004
×
Edit this entry  
25
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
To Live

To Live

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Visitor to a Museum

A Visitor to a Museum

1989
×
Edit this entry  
08
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
White Noise

White Noise

2022
×
★½
Edit this entry  
19
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Burning Days

Burning Days

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Salt Fat Acid Heat

Salt Fat Acid Heat

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Edit this entry  
14
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
Edit this entry  
21
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★
Edit this entry  
21
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Fiancés of Macdonald Bridge

The Fiancés of Macdonald Bridge

1961
×
Edit this entry  
23
Wasp

Wasp

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Sofia and the Stubborn Man

Sofia and the Stubborn Man

2012
×
★★½
Edit this entry  
01
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Silence

The Silence

1963
×
★★★★
Edit this entry  
12
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Farewell My Concubine

Farewell My Concubine

1993
×
★★★★
Edit this entry  
10
La Cérémonie

La Cérémonie

1995
×
★★★½
Edit this entry  
09
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Rashomon

Rashomon

1950
×
Edit this entry  
22
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Edit this entry  
01
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★
Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★
Edit this entry