Sort by
  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • White Noise

    ★½

  • Burning Days

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Save Ralph

  • Ethos

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • Sweat

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Persian Lessons

    ★★★½

  • Cocoon

  • Little Women

  • The Fall

  • Comidark Films: In Between

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★

  • The King

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Echo

  • Anima

  • Midsommar

  • To the Ends of the Earth

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Olla

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Chernobyl

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★½

  • A Tale of Three Sisters

    ★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★★

  • Belonging

    ★★★

  • Money Trap

    ½

  • The Farewell

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Mirage

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Salt Fat Acid Heat

    ★★★½

  • Maniac

    ★★½

  • High Life

    ★★★½

  • The Announcement

  • Non-Fiction

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★