Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
House

House

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Broker

Broker

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
17
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★
Edit this entry  
03
Beast

Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★
Edit this entry  
19
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry