• Burrow

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ½

  • Opera

  • The Letter Room

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • To: Gerard

    ★★½

  • Grab My Hand: A Letter To My Dad

    ★★★★★

  • Kapaemahu

    ★★★★

  • Blackheads

    ★★★

  • The Present

    ★★½

  • Yes-People

    ★★

  • Genius Loci

    ★★½

  • The Snail and the Whale

    ★½

  • Cats

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • White Eye

    ★★★

  • Asmahan, la diva

    ★★★½

  • Saria

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • Daughter

    ★½

  • Sousaphone

    ★★★

  • Elf Pets: A Fox Cubs Christmas Tale

    ½

  • Memorable

    ★★★★

  • Feeling Through

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★½

  • Nefta Football Club

    ★★

  • A Sister

    ★★★

  • The Third Wife

    ★★★½

  • Brotherhood

    ★★

  • Betty White: First Lady of Television

    ★★★

  • Flavors of Youth

    ★★★★★

  • Sister

    ★★★★

  • Momma

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★½

  • Florence Foster Jenkins

    ★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★½

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★★★

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★★

  • The Iron Lady

  • Zing

    ★★

  • Scared Shrekless

    ★½

  • Black Swan

    ★★★★

  • Mutant Pumpkins from Outer Space

  • Bride Wars

    ★★

  • 27 Dresses

    ★★★

  • I Am So Proud of You

    ★★★★½

  • Everything Will Be OK

    ★★★★★

  • Mean Girls

    ★★½

  • Shaun of the Dead

    ★★★

  • School of Rock

    ★★★

  • The Ghost of Lord Farquaad

  • What a Girl Wants

    ★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • The Emperor's New Groove

    ★★★★½

  • The Craft

    ★★★

  • The Birdcage

    ★★★★

  • A Pinky and the Brain Christmas

    ★★★★★

  • Clerks

  • The Addams Family

    ★★★★½

  • Vampire's Kiss

    ½

  • The Princess Bride

    ★★★★½

  • The Great Mouse Detective

    ★★★★