• Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Happily

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Long Toast

    ★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Canvas

    ★★★

  • The Undoing

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Run

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • Strasbourg 1518

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Voice in Your Head

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Long Goodbye

    ★★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★★½

  • Alone

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Nest

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Wake Up

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Time

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Dancing with the Birds

    ★★★★