Sort by

eduarda has logged 19 entries for films during May 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★
Edit this entry  
26
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★
Edit this entry  
21
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
Edit this entry  
21
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
Edit this entry  
21
Ballerina

Ballerina

2007
×
Edit this entry  
21
Out Yonder — Neighbor Boy

Out Yonder — Neighbor Boy

2007
×
Edit this entry  
21
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sinister

Sinister

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Air

Air

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
You Again

You Again

2010
×
★★½
Edit this entry  
05
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
Heathers

Heathers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry