Ed has logged 42 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lions Love

Lions Love

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Diary of a Country Priest

Diary of a Country Priest

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Chase

The Chase

1966
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Private Life of Sherlock Holmes

The Private Life of Sherlock Holmes

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chasing Coral

Chasing Coral

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Rest

The Rest

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rocco and His Brothers

Rocco and His Brothers

1960
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Blind Chance

Blind Chance

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Touki Bouki

Touki Bouki

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Iron Petticoat

The Iron Petticoat

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Final Set

Final Set

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Hands on Deck

All Hands on Deck

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Camera Buff

Camera Buff

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ibrahim

Ibrahim

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lovers

Lovers

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Should the Wind Drop

Should the Wind Drop

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Big Hit

The Big Hit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lifelines

Lifelines

×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love Affair(s)

Love Affair(s)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
So Long, My Son

So Long, My Son

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spring Blossom

Spring Blossom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Slalom

Slalom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gagarine

Gagarine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wind and the Lion

The Wind and the Lion

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Margaux Hartmann

Margaux Hartmann

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Faithful

Faithful

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Antoinette in the Cévennes

Antoinette in the Cévennes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Red Soil

Red Soil

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Black Emperor of Broadway

The Black Emperor of Broadway

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Girl

Little Girl

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guardsman

The Guardsman

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Within Our Gates

Within Our Gates

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry