Sort by

Eddie has logged 314 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shaun the Sheep: The Farmer's Llamas

Shaun the Sheep: The Farmer's Llamas

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Niagara

Niagara

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Moving

Moving

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
13
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★★
Edit this entry  
11
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
Unlikely Angel

Unlikely Angel

1996
×
★★½
Edit this entry  
05
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
04
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Planes

Planes

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Six Days Seven Nights

Six Days Seven Nights

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry