Sort by

Edmund has logged 485 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
National Velvet

National Velvet

1944
×
★★★½
Edit this entry  
22
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
It Came Upon the Midnight Clear

It Came Upon the Midnight Clear

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Becoming Bond

Becoming Bond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Everything or Nothing

Everything or Nothing

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ruthless People

Ruthless People

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Room

The Room

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Mexican

The Mexican

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry