• Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Ok, It's Fine

    ★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Danyka

  • Another Round

    ★★★★

  • New Order

    ★★

  • The Human Voice

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Charter

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Identifying Features

    ★★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Midday Cowboy

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Workforce

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Monos

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • The Mountain

    ★★★½

  • Roma

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Behind the Curve

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Zama

    ★★★★

  • I Dream in Another Language

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • 24 Frames

    ★★★

  • Devil's Freedom

    ★★★★

  • The Red Pill

    ★★★½

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • War Dogs

    ★★★½

  • The Night Of

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Piano

    ★★★½

  • Where to Invade Next

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • The Little Prince

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★