Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Tossing a Nigger in a Blanket

Tossing a Nigger in a Blanket

1898
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nigger

Nigger

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Lenny

Lenny

1974
×
★★½
Edit this entry  
17
Dave Chappelle: What's in a Name?

Dave Chappelle: What's in a Name?

2022
×
½
Edit this entry  
16
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★½
Edit this entry  
16
Bill Burr: Live at Red Rocks

Bill Burr: Live at Red Rocks

2022
×
★½
Edit this entry  
16
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
½
Edit this entry  
15
American Carnage

American Carnage

2022
×
½
Edit this entry  
15
Rob Zombie: The Zombie Horror Picture Show

Rob Zombie: The Zombie Horror Picture Show

2014
×
Edit this entry  
14
LOL

LOL

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Sweet Charity

Sweet Charity

1969
×
Edit this entry  
14
Both Sides of the Blade

Both Sides of the Blade

2022
×
Edit this entry  
14
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
½
Edit this entry  
13
South Park the Streaming Wars Part 2

South Park the Streaming Wars Part 2

2022
×
½
Edit this entry  
13
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
Edit this entry  
13
Boo, Bitch

Boo, Bitch

2022
×
½
Edit this entry  
12
This Much I Know to Be True

This Much I Know to Be True

2022
×
★★
Edit this entry  
12
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
½
Edit this entry  
11
Aloners

Aloners

2021
×
½
Edit this entry  
11
Badhaai Do

Badhaai Do

2022
×
½
Edit this entry  
10
Make Up

Make Up

2019
×
½
Edit this entry  
10
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
Edit this entry  
09
Hello, Goodbye, and Everything in Between

Hello, Goodbye, and Everything in Between

2022
×
½
Edit this entry  
09
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

2022
×
½
Edit this entry  
09
The Gambler

The Gambler

1974
×
★★
Edit this entry  
08
The Princess

The Princess

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Incantation

Incantation

2022
×
½
Edit this entry  
07
On Probation

On Probation

2005
×
★½
Edit this entry  
07
Lemon

Lemon

2017
×
½
Edit this entry  
07
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★½
Edit this entry  
06
Girl in the Picture

Girl in the Picture

2022
×
½
Edit this entry  
04
Carry On Behind

Carry On Behind

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Hannibal Brooks

Hannibal Brooks

1969
×
Edit this entry  
04
The Cardinal

The Cardinal

1963
×
★★
Edit this entry  
04
Pride and Vengeance

Pride and Vengeance

1967
×
Edit this entry  
04
Footprints

Footprints

1975
×
★★½
Edit this entry  
03
Spy Today, Die Tomorrow

Spy Today, Die Tomorrow

1967
×
½
Edit this entry  
03
Bloodline

Bloodline

1979
×
½
Edit this entry  
03
The Possessed

The Possessed

1965
×
★★
Edit this entry  
03
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★½
Edit this entry  
02
Birdy

Birdy

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Equals

Equals

2015
×
½
Edit this entry  
02
The Current War

The Current War

2017
×
½
Edit this entry  
02
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
Edit this entry  
02
Burke & Hare

Burke & Hare

2010
×
Edit this entry  
01
Women in Cages

Women in Cages

1971
×
Edit this entry  
01
Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

2022
×
Edit this entry  
01
Habit

Habit

1995
×
★½
Edit this entry  
30
Mary Magdalene

Mary Magdalene

2018
×
½
Edit this entry  
30
Eli

Eli

2019
×
½
Edit this entry