Sort by

Ed has logged 23 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Angel Dust

Angel Dust

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Violent Prosecutor

A Violent Prosecutor

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hotel Inferno

Hotel Inferno

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Commitment

Commitment

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Guzoo: The Thing Forsaken by God - Part I

Guzoo: The Thing Forsaken by God - Part I

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Versus

Versus

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aragami

Aragami

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Neighbour No. 13

Neighbour No. 13

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Operation Mekong

Operation Mekong

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunter's Prayer

The Hunter's Prayer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tunnel

Tunnel

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Office

Office

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tag

Tag

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Inside Men

Inside Men

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Manhole

Manhole

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Silver

Silver

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Beatles Anthology

The Beatles Anthology

1995
×
Read the review Edit this entry  
07
The Most Terrible Time in My Life

The Most Terrible Time in My Life

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hard Romanticker

Hard Romanticker

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry