Sort by

Ed has logged 348 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shinobi no Mono 2: Vengeance

Shinobi no Mono 2: Vengeance

1963
×
Edit this entry  
30
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Bushwick

Bushwick

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Deadly Art of Survival

The Deadly Art of Survival

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Transporter 2

Transporter 2

2005
×
★★
Read prior review Edit this entry  
18
Wolf Warrior 2

Wolf Warrior 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Samurai Spy

Samurai Spy

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tracer

Tracer

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Samurai II: Duel at Ichijoji Temple

Samurai II: Duel at Ichijoji Temple

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Acts of Vengeance

Acts of Vengeance

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cheetah on Fire

Cheetah on Fire

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bounty Hunter 3: Eight Men to Kill

Bounty Hunter 3: Eight Men to Kill

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Samurai Wolf II

Samurai Wolf II

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Ninja, a Band of Assassins

Ninja, a Band of Assassins

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
An Assassin

An Assassin

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Red Spectacles

The Red Spectacles

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Shadow Hunters

Shadow Hunters

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lone Wolf Isazo

Lone Wolf Isazo

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sleepy Eyes of Death 3: Full Circle Killing

Sleepy Eyes of Death 3: Full Circle Killing

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ambition Without Honor

Ambition Without Honor

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Hard Revenge, Milly: Bloody Battle

Hard Revenge, Milly: Bloody Battle

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Alone in the Night

Alone in the Night

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vengeance for Sale

Vengeance for Sale

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Haywire

Haywire

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hard Revenge, Milly

Hard Revenge, Milly

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
24 Hours to Live

24 Hours to Live

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
Read the review Edit this entry  
14
Lady Hunter: Prelude to Murder

Lady Hunter: Prelude to Murder

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Yakuza Weapon

Yakuza Weapon

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beautiful Sunday

Beautiful Sunday

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Man in White

The Man in White

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alive

Alive

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
A Human Murder Weapon

A Human Murder Weapon

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Take Aim at the Police Van

Take Aim at the Police Van

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
One Missed Call

One Missed Call

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Yo-Yo Girl Cop

Yo-Yo Girl Cop

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Angel Dust

Angel Dust

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Violent Prosecutor

A Violent Prosecutor

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry