Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Sniper: Vengeance

Sniper: Vengeance

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Manhunt

Manhunt

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tokyo Blood

Tokyo Blood

1993
×
Read the review Edit this entry  
22
JUNG_E

JUNG_E

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ace Bodyguard

Ace Bodyguard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Life and Death

Life and Death

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blind War

Blind War

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nowhere Girl

Nowhere Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Name of the Rose

The Name of the Rose

1986
×
Read the review Edit this entry  
27
Special Delivery

Special Delivery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Angel of Death

Angel of Death

2009
×
★★½
Edit this entry  
26
Brick Mansions

Brick Mansions

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
The Princess

The Princess

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Warriors of Future

Warriors of Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Save the Children

Save the Children

1973
×
Read the review Edit this entry  
21
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
The Big 4

The Big 4

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
One More Shot

One More Shot

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Resurrection of the Little Match Girl

Resurrection of the Little Match Girl

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Invisible Target

Invisible Target

2007
×
★★★
Edit this entry  
02
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★
Edit this entry  
01
My Name Is Vendetta

My Name Is Vendetta

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Violence Action

The Violence Action

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
The Takedown

The Takedown

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Munich

Munich

2005
×
★★
Edit this entry  
16
Etharkkum Thunindhavan

Etharkkum Thunindhavan

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Witch: Part 2. The Other One

The Witch: Part 2. The Other One

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Carter

Carter

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Ghost

The Ghost

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Legend of the Fist: The Return of Chen Zhen

Legend of the Fist: The Return of Chen Zhen

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Night in Paradise

Night in Paradise

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
SPL: Kill Zone

SPL: Kill Zone

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Haebangchon: Chapter 1

Haebangchon: Chapter 1

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Accident Man: Hitman's Holiday

Accident Man: Hitman's Holiday

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blackout

Blackout

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Close Enemies

Close Enemies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blindsided: The Game

Blindsided: The Game

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Wedding Guest

The Wedding Guest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Helios

Helios

2015
×
★★
Edit this entry  
01
The Fable

The Fable

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Lou

Lou

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Athena

Athena

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry