• Fatherhood

  • Loki

    ★★½

  • Oxygen

  • News of the World

  • Tenet

  • Greenland

    ★★★

  • Greyhound

  • Quiz

  • My Octopus Teacher

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Little Women

  • 1917

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Frozen II

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Rambo: Last Blood

  • Abominable

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Just Mercy

  • The King

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

  • Marriage Story

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

  • I See You

  • The Peanut Butter Falcon

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

  • The Farewell

  • The Mule

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Instant Family

  • Creed II

  • Nothing to Hide

    ★★★½

  • The Purity of Vengeance

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

  • Green Book

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Dragged Across Concrete

  • A Star Is Born

  • First Man

  • The Equalizer 2

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • Girl

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • Upgrade

  • A Quiet Place

  • Game Night

  • And Breathe Normally

  • Searching

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Paddington 2

  • Coco