• Spider-Man: No Way Home

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Art of Filmmaking

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • The Silence

    ★½

  • Us

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Venom

    ★★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★½

  • The First Purge

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Rafiki

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • It

    ★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Batman and Harley Quinn

  • Good Time

    ★★★★★

  • Cars 3

    ★★½

  • Power Rangers

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • The Accountant

    ★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★★½

  • The Purge: Election Year

    ★★

  • Finding Dory

    ★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Creed

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★½

  • Pixels

    ★½

  • Jurassic World

    ★★★