Edisson has logged 175 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Out of Reach

Out of Reach

2004
×
★½
Edit this entry  
22
Copshop

Copshop

2021
×
Edit this entry  
22
The Unbreakable Boy

The Unbreakable Boy

2022
×
Edit this entry  
19
Eiffel

Eiffel

2021
×
★½
Edit this entry  
19
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Edit this entry  
18
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Blindfire

Blindfire

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Funeral

The Funeral

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Last Son

The Last Son

2021
×
Edit this entry  
12
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Black Knight

Black Knight

2001
×
★★
Edit this entry  
10
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
08
One Tough Cop

One Tough Cop

1998
×
★★★
Edit this entry  
08
After Yang

After Yang

2021
×
Edit this entry  
08
My Dad's Christmas Date

My Dad's Christmas Date

2020
×
Edit this entry  
07
Seized

Seized

2020
×
★★
Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
05
Out for Justice

Out for Justice

1991
×
★★½
Edit this entry  
02
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
American Insurrection

American Insurrection

2021
×
Edit this entry  
01
Gate to Heaven

Gate to Heaven

2019
×
Edit this entry  
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
27
American Underdog

American Underdog

2021
×
Edit this entry  
26
Bull

Bull

2021
×
Edit this entry  
25
Should the Wind Drop

Should the Wind Drop

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Love Type D

Love Type D

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Borat’s American Lockdown & Debunking Borat

Borat’s American Lockdown & Debunking Borat

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
Edit this entry  
16
Ted Bundy: American Boogeyman

Ted Bundy: American Boogeyman

2021
×
★★
Edit this entry  
16
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
Edit this entry  
16
The Protégé

The Protégé

2021
×
Edit this entry  
16
Spencer

Spencer

2021
×
Edit this entry  
12
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry