Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Bull

Bull

2021
×
Edit this entry  
25
Should the Wind Drop

Should the Wind Drop

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Love Type D

Love Type D

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Borat’s American Lockdown & Debunking Borat

Borat’s American Lockdown & Debunking Borat

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
Edit this entry  
16
Ted Bundy: American Boogeyman

Ted Bundy: American Boogeyman

2021
×
★★
Edit this entry  
16
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
Edit this entry  
16
The Protégé

The Protégé

2021
×
Edit this entry  
16
Spencer

Spencer

2021
×
Edit this entry  
12
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Edit this entry  
24
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★
Edit this entry  
23
Happily

Happily

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Brian Banks

Brian Banks

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Edit this entry  
06
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
04
F9

F9

2021
×
★★
Edit this entry  
02
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Silent Night

Silent Night

2021
×
Edit this entry  
22
The Killing of Kenneth Chamberlain

The Killing of Kenneth Chamberlain

2019
×
Edit this entry  
18
Bloodsport II

Bloodsport II

1996
×
★★
Edit this entry  
18
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
★★
Edit this entry  
18
Duplex

Duplex

2003
×
★★★
Edit this entry  
11
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★
Edit this entry  
09
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Brothers by Blood

Brothers by Blood

2020
×
★½
Edit this entry  
05
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★★
Edit this entry  
05
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Boiler Room

Boiler Room

2000
×
★★★★
Edit this entry  
01
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry