• The Northman

  • Moon Knight

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

  • Captain Marvel

    ★★

  • Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Zoku Owarimonogatari

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Venom

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Persona

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Bright

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Justice League

    ★½

  • Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

  • Cult of Chucky

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Death Note

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Mummy

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★