• Malignant

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • Venom

  • mid90s

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • F*&% the Prom

    ½

  • Wonder

    ★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • mother!

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Radiohead - NorthSide 2017

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★

  • Okja

    ★★½

  • It Comes at Night

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • The Space Between Us

    ½

  • Get Out

    ★★★½

  • Brigsby Bear

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • The Thinning

    ½

  • The Accountant

    ★★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Jason Bourne

    ★★½

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★