• The Adam Project

  • I Want You Back

    ★★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • The Tinder Swindler

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

    ★★

  • Maid

    ★★★★★

  • Controlling Britney Spears

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Queenpins

    ★★★★

  • Clickbait

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Good on Paper

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Plan B

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Behind Her Eyes

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Golden Age Karate

    ★★★★½

  • Mayday

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The Dig

  • Wonder Woman 1984

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Puparia

  • Happiest Season

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

  • Run

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I Wish You Were My Mother

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★½

  • Lost in Transit

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Esther Povitsky: Hot For My Name

  • Archive

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • A Whisker Away

  • The Salisbury Poisonings

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Unsettling Scenes

  • How to Be Alone

    ★★★★

  • The House in Between

  • Waiting

  • 1995

    ★★★★½

  • Making Unorthodox

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Blue

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½