• Reminiscence

    ★★½

  • I Am Legend

    ★★★½

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★½

  • Memento

    ★★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • City of God

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★

  • No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Band of Brothers

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Spirited Away

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • 12 Angry Men

    ★★★★★

  • Capote

    ★★★½

  • My Cousin Vinny

    ★★★★