• The Tomorrow War

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Synchronic

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Searching

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Dunkirk

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Shot Caller

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★