Sort by

Taz has logged 43 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
Housebound

Housebound

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Object of My Affection

The Object of My Affection

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Edit this entry  
30
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Give It a Year

I Give It a Year

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Edit this entry  
27
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★
Edit this entry  
26
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lost River

Lost River

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dead Man Walking

Dead Man Walking

1995
×
★★½
Edit this entry  
24
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★
Edit this entry  
20
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
Read the review Edit this entry  
19
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Amphetamine

Amphetamine

2010
×
★★½
Edit this entry  
18
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
15
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Heat

The Heat

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★½
Edit this entry  
12
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Boss

The Boss

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★
Edit this entry  
11
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
11
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★½
Edit this entry  
10
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
Agent Cody Banks

Agent Cody Banks

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Witch

The Witch

2015
×
★★
Edit this entry  
08
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★
Edit this entry  
01
Firehouse Dog

Firehouse Dog

2007
×
★½
Read the review Edit this entry