Sort by

EddieMara has logged 278 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Together

Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
She Said

She Said

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Confession

Confession

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pinocchio: A True Story

Pinocchio: A True Story

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Farha

Farha

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Under This Luminous Sky

Under This Luminous Sky

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sr.

Sr.

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Hero Academia: World Heroes' Mission

My Hero Academia: World Heroes' Mission

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Close

Close

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mat Kilau

Mat Kilau

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Father's Dragon

My Father's Dragon

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joyland

Joyland

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Athena

Athena

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
½
Read the review Edit this entry