eddie330 has logged 25 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Calvary

Calvary

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry