Sort by
  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • The Menu

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Unfriended

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★½

  • Her

    ★★★½

  • Snowpiercer

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Margaret

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★

  • Rango

    ★★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • The Hurt Locker

    ★★★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • Zodiac

    ★★★★

  • Collateral

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★½

  • La Ciénaga

    ★★★

  • The Little Girl Who Sold the Sun

  • The Blair Witch Project

    ★★

  • The Celebration

  • Fargo

    ★★★★½

  • The White Balloon

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • The Piano

    ★★★

  • Farewell My Concubine

  • The Living End

  • Full Metal Jacket

    ★★★★½

  • Yeelen

  • Police Story

    ★★★★½

  • Fitzcarraldo

  • The Shining

    ★★★★

  • Star Wars

    ★★★½

  • The Ascent

    ★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • Jaws

    ★★★½

  • Female Trouble

  • Coffy

  • M*A*S*H

    ★★★

  • Medium Cool

    ★★★★

  • Bonnie and Clyde

    ★★★★½

  • Breathless

    ★★★½

  • The Maltese Falcon

    ★★★