edakocy has logged 79 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
Edit this entry  
15
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
Edit this entry  
10
The Lobster

The Lobster

2015
×
Edit this entry  
05
The Witch

The Witch

2015
×
Edit this entry  
01
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
Edit this entry  
25
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
Edit this entry  
08
Halston

Halston

2021
×
Edit this entry  
07
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
Edit this entry  
06
Detachment

Detachment

2011
×
Edit this entry  
05
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
Edit this entry  
04
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
Edit this entry  
04
Last Summer

Last Summer

2021
×
Edit this entry  
04
Persona

Persona

1966
×
Edit this entry  
03
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
Edit this entry  
03
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
Edit this entry  
03
Wounds

Wounds

2019
×
Edit this entry  
01
Chernobyl 1986

Chernobyl 1986

2021
×
Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Edit this entry  
23
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The King

The King

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★
Edit this entry  
12
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Chronos

Chronos

1985
×
Edit this entry  
09
Brothers

Brothers

2009
×
★★½
Edit this entry  
08
Devs

Devs

2020
×
Edit this entry  
04
Lucifer Rising

Lucifer Rising

1972
×
Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
The Purge

The Purge

2013
×
Edit this entry  
27
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
15
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
Edit this entry  
11
American Psycho

American Psycho

2000
×
Edit this entry  
10
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
Edit this entry  
10
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
Edit this entry  
10
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
Edit this entry  
10
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
Edit this entry  
10
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★
Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
09
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
09
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
Edit this entry