Sort by

Ed_W00d has logged 916 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Something to Remember

Something to Remember

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
The Burden

The Burden

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bath House

Bath House

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Tord and Tord

Tord and Tord

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Agnes

Agnes

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jean-Marc Vallée

Jean-Marc Vallée

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Connie and Carla

Connie and Carla

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alec Baldwin: Unscripted

Alec Baldwin: Unscripted

2021
×
Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Bitch Who Stole Christmas

The Bitch Who Stole Christmas

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
C.R.A.Z.Y.

C.R.A.Z.Y.

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★½
Edit this entry  
14
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
8 Women

8 Women

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Two

Two

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Very Brady Christmas

A Very Brady Christmas

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Small One

The Small One

1978
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Missing

The Missing

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry