• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Below Zero

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • New Order

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • I See You

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • One Child Nation

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★½

  • This Is Not Berlin

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • 22 July

    ★★

  • Roma

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Armed to the Teeth

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½