Sort by

echoj has logged 276 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Touch of Pink

Touch of Pink

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
What's Cooking?

What's Cooking?

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lez Bomb

Lez Bomb

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Funny People

Funny People

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fun Mom Dinner

Fun Mom Dinner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Forest

The Forest

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Darkness

The Darkness

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Vanished

The Vanished

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Let's Dance

Let's Dance

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bastille Day

Bastille Day

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
High Strung

High Strung

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
High Strung Free Dance

High Strung Free Dance

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The F**k-It List

The F**k-It List

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ride Like a Girl

Ride Like a Girl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Edge of Seventeen

Edge of Seventeen

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Little Chaos

A Little Chaos

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry