Elaena has logged 18 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Charade

Charade

1963
×
Read the review Edit this entry  
22
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
Read prior review Edit this entry  
18
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Starman

Starman

1984
×
Edit this entry  
11
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Aliens

Aliens

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bessie

Bessie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★
Read the review Edit this entry