Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Northman

The Northman

2022
×
Edit this entry  
05
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
Edit this entry  
04
CODA

CODA

2021
×
Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Solaris

Solaris

2002
×
Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
Edit this entry  
09
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Garden State

Garden State

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
Edit this entry  
20
Deep Water

Deep Water

2022
×
Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
Edit this entry  
09
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
Edit this entry  
24
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
Edit this entry  
13
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
Edit this entry  
02
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
Edit this entry  
28
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
Read the review Edit this entry  
28
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
Edit this entry  
22
Big Ass Spider!

Big Ass Spider!

2013
×
Edit this entry  
17
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hud

Hud

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Edit this entry  
18
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
Edit this entry  
18
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★
Edit this entry  
18
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Edit this entry  
17
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
Read the review Edit this entry  
11
The Christmas Dragon

The Christmas Dragon

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
Edit this entry  
10
Krampus

Krampus

2015
×
Edit this entry  
08
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
Edit this entry  
27
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In the Cut

In the Cut

2003
×
Edit this entry  
23
Passing

Passing

2021
×
Edit this entry  
16
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★½
Read the review Edit this entry