• The Harder They Fall

    ★★

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

  • Annette

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

  • Passing

  • Wonder Woman 1984

  • A Recipe for Seduction

    ★★★★★

  • Dashing in December

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • A New York Christmas Wedding

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • The Old Guard

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • A Secret Love

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • My Octopus Teacher

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Horse Girl

  • Possessor

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Intern - A Summer of Lust

  • The Knight Before Christmas

  • Frozen II

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Other Lamb

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • National Theatre Collection: Les Blancs

    ★★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★

  • Crawl

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Satanic Panic

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★