Sort by

Cola has logged 59 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nothing to Declare

Nothing to Declare

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
An Inspector Calls

An Inspector Calls

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Star

The Star

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wimbledon

Wimbledon

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lu Over the Wall

Lu Over the Wall

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Edit this entry  
02
Promare

Promare

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry