• Save Ralph

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Marie Antoinette

    ★★★★★

  • Sylvia

    ★★★★★

  • The Notebook

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Steam: The Turkish Bath

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Billy Elliot

    ★★★★½

  • The Shining

    ★★★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★½

  • Schindler's List

    ★★★★½

  • Clueless

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Rango

    ★★★★½

  • Room

    ★★★