• The White Tiger

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I May Destroy You

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • La Belle Indifference

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • La Belle Époque

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Monos

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Mowgli: Legend of the Jungle

  • Bohemian Rhapsody

  • Plane Tree

    ★★★

  • Maniac

  • Green Book

    ★★★★★

  • The Announcement

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Ocean's Eight

  • Capernaum

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Climax

  • Cold War

  • A Quiet Place

  • Mug

    ★★

  • 303

    ★★★★½

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Butterflies

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

  • The Commuter

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Wonder

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Story of Diana

    ★★★★★

  • Diana: In Her Own Words

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • More

  • Loving Vincent

    ★★★

  • Good Time

    ★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Mummy

    ★★

  • The Guest

    ★★★★

  • The Bank of Broken Hearts

    ★★★★

  • Gifted

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • To the Bone

  • Sherlock: The Final Problem

  • Sherlock - The Lying Detective

  • Sherlock - The Six Thatchers

  • Sense8: Happy F*cking New Year

  • Resident Evil: The Final Chapter

  • Black Mirror: San Junipero

  • Split

  • The Invisible Guest

    ★★★★