• Sherlock: The Final Problem

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Patriots Day

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • Masterminds

    ★★★

  • Split

    ★★★★

  • Dirty 30

    ★★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★★

  • Jackie

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • First Girl I Loved

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Daddy's Home

    ★★½

  • The Intern

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Get Hard

    ★★½

  • Home

    ★★★★★

  • Chappie

    ★★★★

  • Maleficent

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Only God Forgives

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★½

  • Seeking a Friend for the End of the World

    ★★★★

  • The Lorax

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★★

  • A Separation

    ★★★★

  • Submarine

    ★★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Paul Blart: Mall Cop

    ★★★★★

  • Step Brothers

    ★★★★★

  • Horton Hears a Who!

    ★★★

  • Enchanted

    ★★★★★

  • Blades of Glory

    ★★★★★

  • School of Rock

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Piglet's Big Movie

    ★★★★★

  • Frida

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★★

  • Girl, Interrupted

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★½

  • American Pie

    ★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Schindler's List

    ★★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★★

  • Return of the Jedi

    ★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★

  • Grease

    ★★★★

  • Star Wars

    ★★★★