Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Lil Rel Howery: I Said It. Y'all Thinking It.

    ★★★

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

  • Smile

    ★★★½

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • While We Watched

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Letter to My Mother for My Son

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • Nikki Glaser: Good Clean Filth

    ★★★★

  • Jon Stewart: The Kennedy Center Mark Twain Prize

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Men

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Aphotic Zone

    ★★★★

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

  • X

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • We Need to Talk About Cosby

    ★★★★½

  • Please Baby Please

    ★★★

  • Meet Me in the Bathroom

    ★★★½

  • A Love Song

    ★★★★½

  • Scream

    ★½

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • A Wild Patience Has Taken Me Here

    ★★★★

  • The brother

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Citizen Ashe

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Glass Life

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Demons of Dorothy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★½

  • The Retreat

    ★★

  • F9

    ★★

  • Dirty Tricks

    ★★★

  • 1970

    ★★★★

  • let me come in

    ★★★½

  • Hysterical

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Violet

    ★★½

  • Sound of Violence

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Friends and Strangers

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Celebrating America

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

  • News of the World

    ★★★

  • A Glenbrooke Christmas

    ★★

  • Monster Hunter

    ★★★★