Sort by
  • Atlas Shrugged Part III: Who Is John Galt?

  • Computer Chess

    ★★

  • Phil Spector

    ★★½

  • The Host

    ★★½

  • Side Effects

    ★★★½

  • The Spectacular Now

    ★★★★

  • Gangster Squad

    ★★

  • West of Memphis

    ★★★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★★

  • Hyde Park on Hudson

    ★★★½

  • Scrooge & Marley

    ★★½

  • Playing for Keeps

    ★★

  • Hitchcock

    ★★★

  • Rise of the Guardians

    ★★★

  • Mea Maxima Culpa: Silence in the House of God

    ★★★½

  • A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

    ★★½

  • Lincoln

    ★★★★

  • A Late Quartet

    ★★★½

  • Wreck-It Ralph

    ★★★

  • The American Scream

    ★★★

  • Chasing Mavericks

    ★★★

  • Skyfall

    ★★★★

  • Brooklyn Castle

    ★★★½

  • Nobody Walks

    ★★

  • Alex Cross

    ★★

  • Flight

    ★★★★

  • Atlas Shrugged: Part II

  • Pusher

    ★★★

  • Escape Fire: The Fight to Rescue American Healthcare

    ★★★½

  • Fat Kid Rules The World

    ★★★½

  • Deceptive Practice: The Mysteries and Mentors of Ricky Jay

    ★★★

  • Won't Back Down

    ★★

  • Pitch Perfect

    ★★

  • Life of Pi

    ★★★★

  • Taken 2

    ★★★

  • Looper

    ★★★½

  • They Call It Myanmar: Lifting the Curtain

    ★★★

  • Trouble with the Curve

    ★★★

  • Head Games

    ★★★

  • Fred Won't Move Out

    ★★

  • How to Survive a Plague

    ★★★½

  • Frankenweenie

    ★★★

  • Bless Me, Ultima

    ★★★★

  • The Trouble with the Truth

    ★★★½

  • The Paperboy

    ★★★

  • The Bay

    ★★½

  • Francine

    ★★★½

  • The Impossible

    ★★★★

  • Quartet

    ★★½

  • End of Watch

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • Blancanieves

    ★★★★

  • Cloud Atlas

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★½

  • Mulberry Child

    ★★★½

  • Hello I Must Be Going

    ★★★

  • Detropia

    ★★★

  • Seven Psychopaths

    ★★★½

  • Stand Up Guys

    ★★★½

  • Anna Karenina

    ★★½

  • To the Wonder

    ★★★½

  • The Master

    ★★½

  • For a Good Time, Call...

    ★★

  • Argo

    ★★★★

  • Ginger & Rosa

    ★★★

  • At Any Price

    ★★★★

  • Lawless

    ★★½

  • Premium Rush

    ★★★½

  • Hit & Run

    ★★★½

  • Why Stop Now?

    ★★★½

  • Sparkle

    ★★★