Elya has logged 28 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Every Day

Every Day

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Cakemaker

The Cakemaker

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Them

Them

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry & Meghan: A Royal Romance

Harry & Meghan: A Royal Romance

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Entanglement

Entanglement

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
The Raid

The Raid

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry