Elya has logged 322 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★½
Edit this entry  
17
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Second Act

Second Act

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
After Everything

After Everything

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Fan Girl

Fan Girl

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Target

Target

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bodied

Bodied

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Pornographers

The Pornographers

1966
×
★★★½
Edit this entry  
25
Once Upon A Holiday

Once Upon A Holiday

2015
×
★½
Edit this entry  
25
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Piranha

Piranha

1978
×
★★★
Edit this entry  
25
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★½
Edit this entry  
25
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Nothing to Hide

Nothing to Hide

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Edit this entry