Sort by

earnstt has logged 1,052 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
15
Nativity!

Nativity!

2009
×
Edit this entry  
12
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Maggie Simpson in The Longest Daycare

Maggie Simpson in The Longest Daycare

2012
×
Edit this entry  
11
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
Edit this entry  
11
Feast

Feast

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
11
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
11
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Edit this entry