Sort by

James has logged 151 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bright

Bright

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Father Figures

Father Figures

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Just Getting Started

Just Getting Started

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Star

The Star

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pokémon the Movie: I Choose You!

Pokémon the Movie: I Choose You!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Breathe

Breathe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Boo 2! A Madea Halloween

Boo 2! A Madea Halloween

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Friend Request

Friend Request

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry