Sort by
  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★½

  • Blonde

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Life Is But a Dream

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • The North Water

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Mass

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Education

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Love and Monsters

  • Soul

    ★★★★

  • The Good Lord Bird

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Shiva Baby

  • Tenet

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★½

  • Mulan

    ★½

  • Nine Days

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★