Sort by

Daniel has logged 97 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★½
Edit this entry  
31
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★
Edit this entry  
30
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Edit this entry  
29
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Edit this entry  
28
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dogma

Dogma

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mektoub, My Love: Canto Uno

Mektoub, My Love: Canto Uno

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★
Edit this entry  
24
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★
Edit this entry  
23
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Windfall

Windfall

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lovelace

Lovelace

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★½
Edit this entry  
22
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★
Edit this entry  
20
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Edit this entry  
16
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Insider

The Insider

1999
×
★★★
Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Edit this entry  
15
Le Trou

Le Trou

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Reboot Camp

Reboot Camp

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★½
Edit this entry