Sort by

Daniel has logged 832 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★½
Edit this entry  
29
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★½
Edit this entry  
29
The Roommate

The Roommate

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
27
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cashback

Cashback

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cherry

Cherry

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Edit this entry  
24
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Edit this entry  
23
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★
Edit this entry  
22
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Evolution

Evolution

2001
×
★★★
Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
19
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Secret of My Success

The Secret of My Success

1987
×
★★★
Edit this entry  
15
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Edit this entry  
14
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Edit this entry  
12
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tape

Tape

2001
×
★★½
Edit this entry  
11
The Whole Nine Yards

The Whole Nine Yards

2000
×
★★★
Edit this entry  
10
Fear

Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stars at Noon

Stars at Noon

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★
Edit this entry  
09
Desperado

Desperado

1995
×
★★★
Edit this entry  
08
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
08
What Happened Was...

What Happened Was...

1994
×
★★★½
Edit this entry  
07
Entourage

Entourage

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bound by Honor

Bound by Honor

1993
×
★★½
Edit this entry  
07
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★★
Edit this entry  
07
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Girlfriend Experience

The Girlfriend Experience

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Blue Lagoon

The Blue Lagoon

1980
×
★★★
Edit this entry  
04
The Canyons

The Canyons

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Crimes of Passion

Crimes of Passion

1984
×
★★★★
Edit this entry  
03
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Detention

Detention

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Edit this entry  
30
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lola

Lola

1961
×
★★★½
Edit this entry