Sort by

Ethan has logged 26 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Four Nights of a Dreamer

Four Nights of a Dreamer

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doomed Love

Doomed Love

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
History Lessons

History Lessons

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lord Love a Duck

Lord Love a Duck

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Crazy Family

The Crazy Family

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three on a Couch

Three on a Couch

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Trout

The Trout

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Smorgasbord

Smorgasbord

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lady Oscar

Lady Oscar

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Which Way to the Front?

Which Way to the Front?

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Goodbye CP

Goodbye CP

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
That's Life!

That's Life!

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Farewell to Spring

Farewell to Spring

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Othon

Othon

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Land of Silence and Darkness

Land of Silence and Darkness

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Living Dead at Manchester Morgue

The Living Dead at Manchester Morgue

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Serpent's Path

Serpent's Path

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Pied Piper

The Pied Piper

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Butter on the Latch

Butter on the Latch

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Princess Yang Kwei Fei

Princess Yang Kwei Fei

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry