Sort by

Dylan Dawson has logged 268 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★½
Edit this entry  
19
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
Read the review Edit this entry  
18
The Ladies Club

The Ladies Club

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spellbinder

Spellbinder

1988
×
★★½
Edit this entry  
17
Coffy

Coffy

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saloum

Saloum

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Lawnmower Man 2: Beyond Cyberspace

Lawnmower Man 2: Beyond Cyberspace

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lawnmower Man

The Lawnmower Man

1992
×
★★
Edit this entry  
12
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Man Who Haunted Himself

The Man Who Haunted Himself

1970
×
★★★
Edit this entry  
07
Fear Over the City

Fear Over the City

1975
×
★★★½
Edit this entry  
06
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Hackers

Hackers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Wish

I Wish

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Burglars

The Burglars

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Across 110th Street

Across 110th Street

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sicilian Clan

The Sicilian Clan

1969
×
★★★★
Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rollercoaster

Rollercoaster

1977
×
★★★
Edit this entry  
26
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Keep

The Keep

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Men

Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stay Hungry

Stay Hungry

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inspector Ike

Inspector Ike

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Six Days Seven Nights

Six Days Seven Nights

1998
×
Edit this entry  
16
Liza with a Z

Liza with a Z

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Any Number Can Win

Any Number Can Win

1963
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Edit this entry  
14
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Secret Headquarters

Secret Headquarters

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The King of Marvin Gardens

The King of Marvin Gardens

1972
×
★★★
Edit this entry  
11
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ricochet

Ricochet

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry