Sort by

Dylanthemoviefan has logged 412 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
House Shark

House Shark

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Parks and Recreation Special

A Parks and Recreation Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read prior review Edit this entry  
03
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nailhitter

The Nailhitter

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry